Světový pohár spřežení v Nebanicích

22.07.2019 13:06

Světový pohár spřežení bude zahájen ve čtvrtek 1. srpna v Nebanicích. Tento již 27. ročník populárních mezinárodních závodů spřežení CAI-3*, které pořádá jezdecký oddíl TJ Agro Cheb, z.s., za finanční podpory města Chebu, Karlovarského kraje a dalších významných sponzorů, nabídne divákům šest desítek současných nejlepších posádek z jedenácti zemí, které změří své síly na tomto v České republice jedinečném závodě.

Návštěvníci shlédnou během čtyř dnů sportovní klání jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží v několika obtížných soutěžích. Například při drezurních závodech závodníci předvedou styl, přesnost a všeobecnou ovladatelnost svých koní.

Pro diváky nejnapínavějším a pro závodníky a koně jednoznačně nejnáročnějším měřením sil je maraton, který bude na programu v sobotu 3. srpna. Patnáctikilometrový rychlostní úsek a následné náročné zkoušky při průjezdech osmi technicky složitými překážkami budou prubířským kamenem závodnického umění.

Neděle bude věnována další zajímavé disciplíně, která otestuje zručnost posádek a poslušnost koní. Jedná se o parkur, který zde neznamená skákání přes překážky, jak je tomu u jezdeckých závodů, ale zahrnuje všechny ostatní parametry, včetně přesnosti a rychlosti průjezdu spřežení závodní dráhou.

Po celou dobu konání soutěží zajistí pořadatelé na závodišti občerstvení, pestré doprovodné kulturní programy pro děti během dne i v průběhu večera. K dispozici také bude hlídané parkoviště a pro návštěvníky velké stany s posezením.

Organizátoři mimořádné podívané Vás zvou k návštěvě sportovního areálu v Nebanicích ve dnech 1. až 4. srpna 2019.